USŁUGI

Odkomarzanie

Zwalczanie komarów | odkomarzanie
METODĄ ZAMGŁAWIANIA TERMICZNEGO

Odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego to usługa mająca za zadanie nanoszenie określonych substancji w formie mgły chemicznej. W przypadku zamgławiania wyrzucana kropla preparatu jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza niż w przypadku oprysku, co pozwala jej swobodniej unosić się w powietrzu i przedostawać wszędzie tam gdzie jest to pożądane. Zamgławianie w stosunku do oprysku zdecydowanie lepiej i dokładniej penetruje bujną wilgotną szatę roślinną: krzewy, gęstwiny, szuwary i zarośla. Są to idealne miejsca lęgu i rozwoju dla krwiopijnych komarów i meszek.

Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt i profesjonalne środki chemiczne. Gwarantujemy bezpieczeństwo, skuteczność, umiarkowane ceny.

Usługę zwalczania komarów wykonujemy metodą chemiczną:

  • opryskową
  • zamgławianiem przestrzennym termicznym tzw. Gorąca mgłą

Odkomarzanie wykonuje się przy odpowiedniej pogodzie i w określonych porach dnia: wcześnie rano, bądź późnym popołudniem. Zależne jest to od cyklu biologicznego tych owadów, ich największej aktywności, oraz ochrony i minimalizowania skutków ubocznych w stosunku do owadów pożytecznych i nie docelowych np. pszczół, trzmieli itd. Przed zabiegiem odkomarzania należy przykryć, bądź pochować zabawki dla dzieci, nakryć zarybione oczka wodne, usunąć poidła i karmniki dla zwierząt, zamknąć okna i drzwi od budynków.

Po sporządzeniu odpowiednich roztworów chemicznych wykonuje się oprysk drobnokroplisty spalinowymi opryskiwaczami turbinowymi, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie znajdują się owady a także miejsc ich lęgu. Zabieg przy użyciu tego typu sprzętu pozwala na dokładną aplikację środków w krótkim czasie na znacznej powierzchni. Zabieg zamgławiania przestrzennego wykonuje się przy użyciu tzw. zamgławiaczy termicznych (na gorąco).

Dezynfekcja

Dezynfekcja i odkażanie pomieszczeń METODĄ ZAMGŁAWIANIA

Zamgławianie to jedna z najbardziej efektywnych oraz skutecznych metod na dezynfekcję i odkażanie obiektów.
Jest stosowana wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność profilaktyki lub opanowania szerzenia się zatruć bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

Metoda ta polega na rozprowadzeniu wysoce skoncentrowanych środków dezynfekcyjnych podanych za pomocą tzw. Zamgławiacza. Zastosowanie tej metody pozwala na dotarcie preparatu do trudno dostępnych miejsc do 16 m i jest wysoce wydajna. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Czas schnięcia zależny jest od temperatury otoczenia (wynosi od 30 min do maksymalnie 5 godzin). Technologię zamgławiania można stosować na wszystkich liniach produkujących, również tych wytwarzających żywność (w tym wypadku należy pamiętać o konieczności przepłukania wodą). Środek dezynfekcyjny pozostaje na powierzchni do 5 dni, dzięki temu działa przez długi czas po rozprowadzeniu mgły. Po upływie tego czasu substancja ulega degradacji.

Nasza praca odznacza się profesjonalizmem oraz dbałością o zasady BHP.

Można od nas oczekiwać zrozumienia i dyskrecji. Wykonując usługę dezynfekcji wykorzystujemy zaawansowane środki chemiczne, których jesteśmy producentem.